10.06.2013

Przyjazn


Wczoraj obchodzislimy Swiatowy Dzien Przyjazni, w zwiazku z tym myslalam duzo, kim jest przyjaciel, jakim ja powinnam byc przyjacielem, kto jest moim przyjacielem..... rozmyslan na temat przyjazni bylo duzo, wnioski:

1) Za malo dziekuje Bogu za moich perzyjaciol
za Kasie (znamy sie jeszcze z lat szkolnych- a nawet przedszkolnych)
za Marte (tu to chyba cos wiecej niz przyjazn- Marta to jakby siostra tyle ze nie rodzona)
za s.Katarzyne i s.Elzbiete (je Bog postawil na mojej drodze w wyjatkowym okresie mojego zycia- ich wsparcie i milosc - sprawily, ze wytworzyla sie miedzy nami nic- ktorej mysle, ze nikt ani nic nie jest w stanie przerwac)
Mam tez wielu wspanialych znajomych, paru bardzo cennych dla mnie ludzi poznalam na FB- Dorote, Ewe, Magde, Maglalene, innych poznalam dzieki forum "Barka"-Agatka, Asia.

2) Kim jest przyjaciel:
Ludzie przychodzą i odchodzą, a ty nie przywiązujesz do tego większej wagi. Lecz kiedy przychodzi przyjaciel, w twoim życiu wschodzi słońce, powietrze staje się rześkie, kwiaty zakwitają, niebo się rozjaśnia, a noc staje się głębsza. Cała ziemia się ożywia i nawet ptaki śpiewają radośniej.
                                                                                                          - M. J. Savage

3) Ogladalanm ostatnio film nie pamietam tytulu- ale byl taki moment gdy zapytano chlopaka jaka dziewczyna mogla by zostac jegpo zona- na co on odpowiedzial ze taka ktora bedzie jego przyjacolka-zastanowilo mnie to i doszlam do wniosku ze milosc to zwiazek serc- natomiast przyjazn to zwiazek dusz - oba uczucia sa wyjatkowe i piekne

"Ptak - gniazdo, pająk - sieć, człowiek - przyjazn"
                                                  William Blake

4) Dla moich PRZYJACIOL:

3 komentarze:

 1. Ja paradoksalnie stwierdzam, że przyjaźń nie istnieje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Pytanie „czy przyjaźń w ogóle istnieje?” może się wydać niemądre, zauważmy jednak, że ludzie wcale nie głupi odpowiadali na nie przecząco, twierdzili bowiem, że wszystkie nasze zachowania i uczucia są sterowane pragnieniem władzy nad innymi ludźmi, wyzyskiwania ich na nasz użytek [...]. Oświadczam, że jest to doktryna głupia, obalana codziennym doświadczeniem każdego z nas, tych którzy wiedzą, czym jest przyjaźń. Odważę się przeto publicznie ujawnić to osłupiające odkrycie: tak, przyjaźń istnieje."
   Leszek Kolakowski

   Usuń
 2. Ostatnio próbowałam zdefiniować ''przyjaźń''
  Doszłam do bardzo prostego wniosku
  Definicja słowa przyjaźń to imię osoby, z którą łaczy nas ta relacja :)

  OdpowiedzUsuń

Dziekuje za komentarze :)