10.02.2016

10.02.2016r rozważanie na podstawie słów z Ewangelii Mt 6, 1-6, 16-18

To jeden z tych fragmentów w moim Piśmie Św., które są w całości podkreślone, obramowane i opatrzone czerwonymi wykrzyknikami- zaznaczam w ten sposób te fragmenty, które są dla mnie ważne, do których często wracam, które dla mnie stale są aktualne.
Bóg mówi do mnie aby nic nie robić na pokaz, nie poscić na pokaz, nie modlić się na pokaz, nie czynić dobra na pokaz - nic, absolutnie nic nie robić na pokaz, by się ludziom przypodobać, by wywrzeć na ludziach wrażenie- bo to wprawdzie przyniesie mi chwałę, otrzymam nagrody i zaszczyty - ale czy o to w życiu chodzi .... nie. Dla mnie najważniejszą ma być relacja z Bogiem, mój post, modlitwa, działanie, to właśnie w Nim mają mieć swój początek, mają być wyrazem mojej osobistej relacji z Bogiem. Ludzie oceniają nas po pozorach, nie znając naszych serc i motywacji- tak więc ludzki sąd nie jest tak naprawdę obiektywny, powinno nam więc jedynie zależeć na tym by w oczach Boga nasz post, modlitwa, nasze działanie były czyste, by zasłużyły na Jego nagrode.
To nie znaczy wcale, że mam nic nie robić, to znaczy, że wszystko czego się podejmuje musi być gruntownie przemyślane, muszę przemyśleć zawsze swoją motywacje- przemyśleć na modlitwie, w czasie osobistej rozmowy między mną a Bogiem- tak abym swoich działań nie podejmowała - by zyskać uznanie w oczach ludzi - gdyż jak to w życiu bywa, jedni pochwałą, inni wyśmieją a jeszcze inni zmieszaną nas z błotem - moje dzialanie, modlitwa czy post ma podobać się Bogu i do takiego podejścia- do tego tematu - dziś zaprasza mnie i Ciebe Jezus.

6 komentarzy:

 1. To piękna część Ewangelii...Niestety, współczesny świat lansuje styl, by koniecznie podobać się ludziom. Potrzeba wielkiej dojrzałości i miłości, by postępować zgodnie z Ewangelią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację to trudne - jednak możliwe i w dzisiejszym świecie wielu ludzi żyje zgodnie z Ewangelią :)

   Usuń
 2. I mnie ten fragment Ewangelii przywraca do pionu.... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. BobEwangelia to już w sobie ma, że nam prostuje myślenie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię ten fragment, on czasami mówi mi: stop i zmusza do refleksji nad tym, co jest prawdą w moim życiu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt- Słowo Boże zmusza nas często do weryfikacji naszego życia i zaprasza byśmy spojrzeli na nie z innej perspektywy

   Usuń

Dziekuje za komentarze :)